Zdjęcie panoramiczne zębów w Jędrzejowie

Pantomogram to zdjęcie panoramiczne zębów, żuchwy, górnej i dolnej szczęki, jak również stawów skroniowo-żuchwowych. Badanie to jest bardzo często stosowane w ortodoncji, gdyż pozwala ocenić stan uzębienia oraz przyzębia, co ułatwia dopasowanie aparatu ortodontycznego do indywidualnych potrzeb. W gabinecie stomatologicznym VIVADENT mogą się Państwo na nie zapisać – zdjęcia panoramiczne zębów wykonujemy terminowo i sprawnie. Poza tym pracują u nas wykwalifikowani specjaliści, którzy oprócz dużej wiedzy medycznej zadbają także o to, aby każdy pacjent czuł się podczas tego badania komfortowo oraz swobodnie. W dodatku posiadamy rewelacyjnej klasy aparaty rentgenowskie producenta Vatech, za pomocą których wykonujemy zdjęcie pantomograficzne zębów, a także szczęki.

Zdjęcie panoramiczne zębów pozwala:

 • ocenić stan uzębienia, a także przyzębia,
 • stwierdzić ewentualną próchnicę (stopień jej zaawansowania),
 • określić kształt kości szczęki,
 • stwierdzić obecność lub brak ciał obcych, zębów zatrzymanych, stanów zapalnych czy torbieli,
 • wykryć nieprawidłowości w budowie zębów oraz szczęki,
 • zdiagnozować dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych.

Na czym polega zdjęcie panoramiczne zębów?

Zdjęcie panoramiczne (pantomograficzne) zębów wykonuje się tylko na podstawie skierowania od stomatologa, który zadecydował, że jest ono konieczne, a więc ma uzasadnienie medyczne. Najczęściej zleca się je przed założeniem aparatu ortodontycznego, usunięciem ósemek bądź zabiegiem wszczepienia implantów. Jeśli chodzi o sam przebieg tego badania, to osoba, której się je wykonuje, proszona jest o stanięcie przed aparatem RTG – na czas wykonywania zdjęcia nie może się ona poruszyć, gdyż wtedy będzie ono nieczytelne. Pacjent musi zacisnąć zęby na specjalnym uchwycie, który został osłonięty jednorazową nakładką. Przed samym skanem trzeba zamknąć usta, przełknąć ślinę, a język przycisnąć do podniebienia. Zalecane jest, aby zdjęcie to wykonywać co 2 lata. Więcej szczegółów udzielimy już Państwu na miejscu.

Kiedy wykonuje się zdjęcie panoramiczne?

 • Przy wszelkich urazach szczęki, zębów czy żuchwy,
 • w przypadku bardzo głębokiej próchnicy,
 • przed założeniem aparatu ortodontycznego, by móc go idealnie dopasować,
 • przed zabiegiem usunięcia zębów (zwłaszcza ósemek),
  przed planowanym zabiegiem wszczepienia implantów,
 • w chorobach przyzębia.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do jak najszybszego kontaktu!

Zdrowe zęby są wizytówką każdego człowieka, dlatego tak ważna jest odpowiednia ich ochrona. Jeśli myślą Państwo o założeniu aparatu ortodontycznego w celu wyprostowania swoich zębów, założeniu implantów bądź pozbyciu się zaawansowanej próchnicy, to najpierw konieczna będzie wizyta u specjalisty. W wyżej wymienionych przykładach niezbędne okazuje się także wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów, by móc ocenić stan uzębienia. Badanie to jest krótkie, a także bezbolesne. Jeśli szukają Państwo miejsca blisko Małogoszcza, w którym można je zrobić, to w VIVADENT jest to jak najbardziej możliwe.

Zdjęcie panoramiczne zębów to bezbolesne badanie, które pozwala uwidocznić stan zębów, a także ich budowę. W dodatku jest ono pomocne w diagnostyce stanów zapalnych bądź chorób przyzębia. Badanie to ma szczególne zastosowanie w ortodoncji, gdyż umożliwia ocenę całego zgryzu. Wszystkie osoby zamieszkałe na terenie bądź w okolicach Sędziszowa zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu stomatologicznego. W jednym miejscu mogą Państwo udać się na wizytę kontrolną czy tę regularną (w ramach leczenia), jak również zapisać się na wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów, co stanowi duże udogodnienie.

Zdjęcie panoramiczne zębów to bezbolesne, zlecane przez stomatologów badanie z zakresu diagnostyki obrazowej. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ocenić faktyczny stan uzębienia, a w tym samym właściwie dobrać leczenie. Jeśli mieszkają Państwo na terenie czy też w okolicach miejscowości Wodzisław, w powiecie jędrzejowskim, to dojazd do naszej siedziby nie zajmie zbyt dużo czasu. Na miejscu oferujemy dokładne wykonywanie zdjęć panoramicznych uzębienia. Pracują u nas wysokiej klasy specjaliści, którzy dołożą wszelkich starań, by badanie to przebiegło sprawnie oraz bezproblemowo – mogą im Państwo zaufać!

W przypadku chorób miazgi, przyzębia, przy urazach szczęki czy przed planowanym zabiegiem wszczepienia implantów niezbędne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów. Dlaczego? Badanie to pozwoli ocenić stomatologowi faktyczny stan uzębienia, ukazując to, co gołym okiem jest niewidoczne. W efekcie łatwiej będzie mu dobrać skuteczne dla Pacjenta leczenie. Miejscem naszej siedziby jest Jędrzejów zlokalizowany w woj. świętokrzyskim – wszystkich zamieszkałych w tym mieście lub jego okolicach zapraszamy do jak najszybszych odwiedzin. Zapewniamy, że w naszej ofercie cena tych usług jest naprawdę atrakcyjna. W dodatku posiadamy doskonałej klasy sprzęt, dzięki któremu uzyskujemy świetnej jakości zdjęcia.

Szukają Państwo miejsca, które oferuje możliwość wykonania zdjęcia panoramicznego zębów, a także od razu zapewnia pełną opiekę dentystyczną? W takim razie można już zaprzestać tych poszukiwań, gdyż gabinet stomatologiczny VIVADENT działa wielopłaszczyznowo, proponując swoim pacjentom rozbudowaną ofertę usług. Zdjęcie panoramiczne jest niezbędne, aby móc ocenić ogólny stan uzębienia oraz przyzębia, z tego też względu badanie to zleca się m.in. przed założeniem aparatu ortodontycznego, przy wszelkich urazach szczęki bądź w przypadku głęboko zaawansowanej próchnicy. U nas mogą się Państwo zapisać na to badanie zaraz po odbytej wizycie stomatologicznej, na której to specjalista podjął decyzję o konieczności wykonania tego typu zdjęcia. Wszystkich pacjentów z Morawicy zapraszamy do rejestracji!

Wykonywanie zdjęcia panoramicznego zębów to usługa, która znajduje się w ofercie naszego gabinetu stomatologicznego. Dysponujemy wysokiej klasy aparatem rentgenowskim producenta Vatech, dzięki któremu jakość zrobionego zdjęcia jest po prostu doskonała. Jeśli mieszkają Państwo na terenie Pińczowa lub jego okolic, zachęcamy do kontaktu! Piękne oraz zdrowe zęby są marzeniem każdego, a nasi specjaliści po analizie wykonanego w naszej przychodni zdjęcia panoramicznego będą w stanie zastosować skuteczne leczenie stomatologiczne, które będzie w 100% zgodne z potrzebami pacjenta.