Zdjęcie RTG dłoni w Jędrzejowie

RTG dłoni to bezbolesne badanie rentgenowskie, które obrazuje kości, a także stawy. Stanowi podstawową metodę diagnozowania. Badanie to zleca się w przypadku bólu czy też urazu dłoni, w celu potwierdzenia bądź wykluczenia złamania, jak również sztywności stawów. Zdjęcie RTG dłoni jest często wykorzystywane w badaniach z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej.

Wskazania do wykonania badania

Zdjęcie RTG dłoni to badanie stosowane w naprawdę wielu różnych przypadkach. Pozwala ono m.in. zdiagnozować złamania czy pęknięcia, jak również zmiany zwyrodnieniowe. W dodatku jest często wykorzystywane w przypadku podejrzeń dotyczących cierpienia na chorobę reumatyczną. Na zdjęciu RTG widoczne są także stany zapalne. Ponadto lekarz może skierować na to badanie w momencie, gdy podejrzewa martwicę kości bądź zmiany nowotworowe.

Badanie RTG dłoni pomaga:

  • wykluczyć lub potwierdzić zmiany zapalne oraz pourazowe,
  • skontrolować kości po przebytym urazie,
  • wykryć zmiany reumatoidalne w obrębie stawów,
  • ustalić wiek kostny.

Wynik badania RTG dłoni jest także przydatny w późniejszym ustaleniu przebiegu rehabilitacji czy fizjoterapii. Dany specjalista, bazując na wykonanym zdjęciu, jest w stanie dopasować rodzaj ćwiczeń do przebytego urazu, jak również choroby. W VIVADENT zatrudniamy wykwalifikowanych fizjoterapeutów, do których mogą Państwo umówić się na wizytę.

Jak przebiega badanie RTG dłoni?

Podczas prześwietlenia pacjent znajduje się w pozycji siedzącej z wyciągniętą do siebie ręką, którą musi położyć na detektorze promieniowania jonizującego – lampa rentgenowska znajduje się wtedy nad dłonią. Trzeba pamiętać, że przed udaniem się na badanie RTG muszą Państwo zdjąć wszystkie ozdoby biżuteryjne znajdujące się na ręce, czyli pierścionki, a także bransoletki. Prześwietlenie dłoni trwa zaledwie kilka minut – od 5 do 10. Na właściwie wykonanych zdjęciach widoczne będą kości palców, nadgarstka, a także śródręcze.

Jędrzejów to miejsce naszej siedziby – serdecznie do niej zapraszamy. Można wykonać u nas zdjęcie RTG dłoni, które jest niezbędne, aby prawidłowo zdiagnozować pacjenta. Dzięki temu badaniu lekarz będzie w stanie dostrzec wszelkie nieprawidłowości w budowie stawów i kości, jak również stwierdzić, czy doszło do złamania. Pracują u nas specjaliści najwyższej klasy, którzy mają doskonałe podejście do każdego pacjenta. Jeśli mieszkają Państwo na terenie bądź w okolicach Jędrzejowa, zachęcamy do odwiedzin i zapisu na to badanie.

Jeśli szukają Państwo miejsca, w którym można wykonać RTG dłoni, to doskonale trafiliście! W VIVADENT działamy na wielu płaszczyznach, oferując naszym pacjentom nie tylko usługi z zakresu stomatologii, ale też właśnie wykonywania badania rentgenowskiego dłoni. Zdjęcie RTG świetnie obrazuje wszelkie zmiany w ich obrębie, takie jak złamania czy też pęknięcia. Wszystkie osoby zamieszkałe na terenie lub w okolicach Małogoszcza zapraszamy do odwiedzin. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze!

Odczuwają Państwo ból dłoni, a może doznaliście jej poważnego urazu? W takim razie niezbędne będzie wykonanie zdjęcia RTG, które wskaże wszelkie nieprawidłowości w budowie kości oraz stawów, a także pomoże stwierdzić, czy doszło do złamania. Gdzie je wykonać? W gabinetach VIVADENT! Co prawda jesteśmy głównie kojarzeni z działalnością stomatologiczną, ale zakres naszych usług jest o wiele szerszy – oprócz badań rentgenowskich zębów można wykonać u nas także prześwietlenie dłoni. Wszystkich pacjentów z Morawicy zachęcamy do kontaktu!

Zdjęcie RTG dłoni jest niezbędne w przypadku doznania urazu tej okolicy czy też odczuwania silnych dolegliwości bólowych. Badanie to zajmuje tylko kilka minut. W VIVADENT również można się na nie zapisać, dlatego też jeśli istnieją wskazania do wykonania prześwietlenia dłoni, nie ma na co czekać – przecież zdrowie jest najważniejsze! Pracują u nas wykwalifikowani specjaliści, którzy dołożą wszelkich starań, by wszystko poszło zgodnie z planem. Pacjentów zamieszkałych na terenie lub w okolicach Pińczowa zachęcamy do rejestracji!