Zdjęcie RTG zębów w Jędrzejowie

Zdjęcie RTG zębów to skuteczne, a także bezbolesne badanie, które pozwala sprawdzić stan uzębienia oraz zdiagnozować stany zapalne czy choroby miazgi i przyzębia. Jego zastosowanie w stomatologii jest naprawdę szerokie, a poza tym często niezastąpione, gdyż tylko dzięki niemu stomatolodzy są w stanie zauważyć niewielkie ubytki bądź nieprawidłowości w budowie zębów, które podczas tradycyjnej wizyty mogłyby umknąć ich uwadze. W przychodni stomatologicznej VIVADENT wykonujemy regularnie tego typu prześwietlenia. Poza tym posiadamy wysokiej jakości sprzęt medyczny (producenta Vatech), dzięki któremu na miejscu możemy zrobić zdjęcie RTG uzębienia, a więc nie muszą Państwo jechać do innego punktu, aby móc je wykonać – to duże udogodnienie dla pacjentów.

RTG zębów – wskazania do badania

RTG zębów to badanie radiologiczne, które potocznie nazywane jest prześwietleniem. Służy ono na przykład do zobrazowania tkanki kostnej żuchwy oraz szczęki, jak również określenia stanu kości twarzoczaszki. Istnieje wiele istotnych, medycznych wskazań do wykonania zdjęcia RTG uzębienia. Przede wszystkim zleca się je, by potwierdzić czy też wręcz przeciwnie wyeliminować wszelkie choroby przyzębia, zdiagnozować zęby zatrzymane lub nadliczbowe, a także stwierdzić stopień zaawansowania próchnicy. Jednak to nie wszystko! Badanie to jest też bardzo przydatne w przypadku podejrzeń o kamicy ślinianki czy torbieli. Za pomocą zdjęcia RTG zębów można to szybko ustalić, a w razie potrzeby rozpocząć odpowiednie leczenie.

Zdjęcie RTG zębów pomaga również:

  • stwierdzić obecność zawiązków zębowych, zębów zatrzymanych czy ciał obcych,
  • określić stopień urazu twarzoczaszki oraz zębów,
  • ocenić stan całego uzębienia lub tylko pojedynczego zęba (zależy to od konkretnego rodzaju badania RTG),
  • skontrolować, czy leczenie kanałowe zostały odpowiednio przeprowadzone,
  • stwierdzić, czy w zębach występuje stan zapalny.

Rodzaje zdjęć RTG

Zdjęcie pantomograficzne zębów

Do jednego z popularniejszych rodzajów badań RTG należy zdjęcie pantomograficzne zębów. Pomaga ono skutecznie ocenić stan całego uzębienia oraz przyzębia pacjenta. Ponadto lekarz stomatolog jest w stanie dostrzec na tym zdjęciu np. wszelkie nieprawidłowości w budowie elementów kostnych jamy ustnej, stopień mineralizacji zębów czy też zmiany zapalne, a także nowotworowe. Na zdjęciu pantomograficznym widać rzeczy, które gołym okiem byłyby niezauważalne nawet dla świetnego specjalisty. W VIVADENT posiadamy sprzęt, który jest niezbędny do wykonania tego badania, dlatego też mogą się Państwo na nie zapisać. Działamy terminowo, mając na uwadze dobro każdego pacjenta.

Zdjęcie punktowe zęba

Jak sama nazwa wskazuje, zdjęcie punktowe dotyczy jednego zęba. Najczęściej wykonuje się je, aby zdiagnozować próchnicę (stopień jej zaawansowania) oraz w trakcie leczenia kanałowego. W dodatku wskazaniem do zrobienia tego zdjęcia mogą być dolegliwości bólowe czy podejrzenie o stanie zapalnym zęba. W gabinecie stomatologicznym VIVADENT można się zapisać na tego typu badanie i mieć tym samym pewność, że zostanie ono przeprowadzone tak, jak należy.

Zdjęcie cefalometryczne

RTG cefalometryczne to zdjęcie rentgenowskie czaszki w pozycji bocznej. Ten szczególny rodzaj diagnostyki obrazowej jest stosowany w ortodoncji, ponieważ badanie to umożliwia specjaliście przygotowanie odpowiedniego, idealnie dopasowanego do potrzeb pacjenta planu leczenia. Na wykonanym zdjęciu widać wszystkie kości, tkanki (miękkie i twarde), a także zatoki przynosowe. Poza tym dzięki temu badaniu specjalista może określić anatomiczne przyczyny występowania wad zgryzu, a także wiek kostny pacjenta.

Zdjęcie tomograficzne CBCT

Zdjęcie CBCT (tomografia stożkowa) zęba obejmują szczękę, żuchwę, zatoki przynosowe, staw skroniowo-żuchwowy, jak również okolice leczonego zęba. Obecnie uważa się, że zdjęcie to jest najdokładniejsze w stomatologii, gdyż umożliwia uzyskanie trójwymiarowego obrazu wszystkich tkanek, a także kanałów zębowych. Tomografię CBCT wykonuje się m.in. przed rozpoczęciem leczenia kanałowego czy wszczepieniem implantów.

Jesteśmy jednym z nielicznych gabinetów stomatologicznych, który oprócz podstawowego zakresu usług dentystycznych oferuje również wykonanie zdjęcia RTG zębów, dzięki czemu nie muszą Państwo szukać pracowni, w której można zapisać się na tego typu badanie. Zapraszamy do kontaktu!

Zdjęcie RTG zębów pomaga określić stan uzębienia pacjenta, dzięki czemu ustalenie dalszych kroków leczenia będzie dużo łatwiejsze. Lekarz może je również zlecić w sytuacji, gdy skarżą się Państwo na długofalowy ból zębów, którego przyczyna jest nieznana. Badanie to pokazuje m.in. stopień zaawansowania próchnicy, ewentualne niedociągnięcia w leczeniu kanałowym, ubytki, a także doskonale uwidacznia zęby zatrzymane, zawiązki zębowe czy ciała obce. Wszystkie osoby zamieszkałe w Morawicy bądź w jej okolicach serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu stomatologicznego, w którym wykonujemy zdjęcie RTG zębów.

W naszym ośrodku wykonają Państwo zdjęcia RTG zębów. Są one podstawowym i jednym z najpopularniejszych elementów w skutecznym leczeniu stomatologicznym. Udanie się na nie jest niezbędne, by móc ocenić stan, a także budowę uzębienia Pacjenta. Wszystkich mieszkańców Sobkowa zapraszamy do odwiedzin! Zapewniamy, że nie będą Państwo długo czekali na termin wizyty. Wyróżnia nas indywidualnie podejście do pacjenta, ponieważ wiemy, że każdy przypadek jest inny. W dodatku posiadamy wysokiej jakości, specjalistyczny sprzęt, który sami obsługujemy.

Właściwa dbałość o swoje zęby jest bardzo ważna, dlatego jeśli odczuwają Państwo jakikolwiek dyskomfort bądź dolegliwości bólowe, należy jak najszybciej udać się na wizytę do specjalisty. W gabinecie stomatologicznym VIVADENT pracują wykwalifikowani dentyści, dla których praca jest ogromną pasją. Oprócz tradycyjnych wizyt oferujemy także wykonywanie zdjęć RTG zębów. Dzięki temu nasi pacjenci nie muszą szukać specjalizujących się w tym zakresie pracowni. Zapewniamy, że badanie to wykonamy od A do Z – mogą nam Państwo w tej kwestii zaufać. Wszystkich pacjentów zamieszkałych w Chęcinach zapraszamy do odwiedzin!

Szukają Państwo gabinetu stomatologicznego w pobliżu Pińczowa, w którym to można wykonać zdjęcie RTG zębów? W VIVADENT jest to jak najbardziej możliwe! Oferujemy terminowość oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. W dodatku cena tych usług jest bardzo korzystna. Badanie to zleca lekarz stomatologii, więc jeśli nie posiadają Państwo skierowania, zapraszamy do zapisania się na wizytę w celu ustalenia, czy zdjęcie RTG zębów będzie konieczne. W chwili gdy stwierdzi on zasadność jego przeprowadzenia, można od razu ustalić dogodny termin tego badania. Zapraszamy do kontaktu wszystkich mieszkańców z Pińczowa, a także okolic!

Zdjęcie RTG zębów jest niezbędne, by szczegółowo ocenić budowę oraz stan uzębienia, a także przyzębia. Badanie to trwa zaledwie kilka minut i jest bezbolesne, co jest przydatną informacją dla wszystkich osób panicznie bojących się wizyt lekarskich. Zapewniamy, że zatrudnieni u nas specjaliści dołożą wszelkich starań, aby zostało ono przeprowadzone profesjonalnie, jak również w miłej atmosferze. W VIVADENT najważniejszy jest pacjent, dlatego też postaramy się znaleźć dla niego taki termin badania, który będzie mu w 100% odpowiadał. Zadbanie o stan swojego zdrowia, w tym zębów, jest niezwykle ważne i nie można bagatelizować wszelkich symptomów bólowych. Wszystkich mieszkańców Wodzisławia oraz okolic zachęcamy do kontaktu!

Jeśli zastanawiają się Państwo, gdzie w okolicy Małogoszcza można wykonać zdjęcie RTG zębów, to mamy odpowiedź – w gabinecie stomatologicznym VIVADENT! Co więcej, zajmujemy się także profilaktyką dentystyczną, protetyką czy ortodoncją. Działamy kompleksowo, oferując pacjentom wszystko to, czego potrzebują w jednym miejscu! Dlaczego wykonuje się zdjęcie RTG zębów? Na przykład w celu stwierdzenia stopnia zaawansowania próchnicy, sprawdzenia, czy występują u Państwa zęby wstrzymane lub ciała obce, a także ocenienia stanu uzębienia. Badanie trwa zaledwie kilka minut i jest zupełnie bezbolesne. Wszystkie osoby zamieszkałe na terenie Małogoszcza zapraszamy do odwiedzin!

Doskwierają Państwu dolegliwości bólowe zębów? A może w Waszych planach jest założenie aparatu ortodontycznego czy też zdecydowanie się na implant? W takim razie konieczna będzie wizyta u stomatologa, który może zlecić wykonanie zdjęcia RTG uzębienia. Na badanie to mogą się Państwo zapisać do naszego gabinetu stomatologicznego VIVADENT. Posiadamy znakomity sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie zrobić zdjęcie RTG zębów o najwyższej jakości. Jeśli są Państwo mieszkańcami Sędziszowa lub jego okolic, to droga do nas zajmie zaledwie kilkanaście minut – zapraszamy.